Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Rohový kop

Rohový kop, kterému se ve fotbalové hantýrce nejčastěji říká prostě roh, je jednou z nejčastějších takzvaných standardních situací (stadartek) ve fotbale. Zahrává se poté, co míč přejde brankovou čáru mimo prostor branky samotné (to by byl gól), když se ho zároveň naposledy dotkl hráč bránícího mužstva. Stejně jako u gólu či autu musí i v případě rohu přejít míč přes čáru celým svým objemem.

Rohový kop rozehrává jakýkoli hráč či hráčka z útočícího družstva. Nejčastěji to bývají ti s dobrou kopací technikou, kteří umí zahrávat skvělé centry.

Platí gól přímo z rohu?

Ano, branky může být dosaženo přímo z kopu z rohu, ale pouze proti soupeřovu družstvu.

Tohle jsme tedy ještě nezažili, ale i na takovou situaci pravidla myslí: když se přímo po provedení kopu z rohu dostane míč do branky hráče, který kop provedl, nařídí rozhodčí kop z rohu ve prospěch soupeřova družstva.

Jak se rohový kop správně zahrává?

  • míč musí být umístěn uvnitř toho rohového čtvrtkruhu, který je blíže k místu, kde míč přešel přes brankovou čáru
  • míč musí být v klidu a musí být kopnut hráčem útočícího družstva
  • míč je ve hře, jestliže byl kopnut a zjevně se pohnul; přitom není nutné, aby míč opustil rohové území
  • rohový praporek nesmí být odstraněn
  • hráči soupeře musí setrvat ve vzdálenosti nejméně 9,15 m od rohového čtvrtkruhu, dokud míč není ve hře

Co je při rohovém kopu zakázáno?

Jestliže poté, co je míč ve hře, se hráč, který provedl kop z rohu, dotkne míče podruhé a dříve, než se míče dotkne jiný hráč, nařídí rozhodčí nepřímý volný kop.

Pokud hráč provádějící kop z rohu při správném provedení úmyslně kopne míč na soupeře, aby jím mohl následně opakovaně zahrát, ale neprovede to způsobem ani nedbalým, ani bezohledným, nebo s použitím nepřiměřené síly, nechá rozhodčí ve hře pokračovat.

Při každém jiném porušení tohoto pravidla se kop z rohu opakuje.

Kde stojí při rohu rozhodčí?

Při kopu z rohu stojí asistent rozhodčího za rohovým praporkem, na úrovni brankové čáry. Nesmí ale přitom bránit hráči, který rohový kop rozehrává a současně musí zkontrolovat, zkontrolovat, že míč je správně umístěn v rohovém čtvrtkruhu.

Klíčová slova: rohový kop, roh, rohový kop signál, co je to rohový kop, rohové kopy fotbal, fotbalový roh, zahrává rohový kop, fotbal roh, kdy se kope roh ve fotbale

Popup se zavře za 8s