Zajíc na EURO by Football Club! Nejlepší průvodce turnajem. Objednat zde

Pavel Korda, hlavní komentátor šipek na Nova Sport a promotér šipek v České republice, láká na blížící se turnaj: „Jsem si jistý, že to zase bude skvělá šipková zábava, kterou by si žádný sportovní fanoušek neměl nechat utéct. Pro mě osobně ale bude letošní MS hodně speciální, a to proto, že se s partou kamarádů chystám před Vánoci přímo do Ally Pally.“ Největší turnaj roku a svátek profesionálních šipek, mistrovství světa PDC v šipkách, odstartuje 15. prosince. Hrát se bude až do 3. ledna každý den s výjimkou svátků 24. až 26. prosince a Silvestra. Přímé přenosy z každého hracího dne nabídne Nova Sport 2 a Voyo.

Celkem 96 účastníků bude bojovat o nejprestižnější šipkovou trofej tradičně v londýnském sále Alexandra Palace, šipkaři často přezdívaném „Ally Pally“. Nejlepších 8 hráčů bude hrát na Nový rok čtvrtfinále, semifinále je na programu 2. ledna a finále 3. ledna. Karel Sedláček i Adam Gawlas loni postoupili do 2. kola, letos se na MS zatím žádný český šipkař nekvalifikoval. Kompletní seznam hráčů bude známý 27. listopadu, kdy mají Češi poslední šanci se na turnaj probojovat. Jedinečným prvkem oproti jiným sportům je ženská účast na mistrovství světa, letošního turnaje se zúčastní dvě ženy – Fallon Sherrock a Mikuru Suzuki. A kdo je favoritem? „Aktuálně nejlepší formu má Luke Humphries a pro mě je největším favoritem na zisk titulu mistra světa,“ dodává Pavel Korda.

Hokejové Vánoce s NHL budou tradičně bohaté. 23. i 30. prosince je na programu Nova Sport 1 a Voyo tradiční Sobota v NHL, tedy večerní zápasy se speciálním studiem od tradičních 19:45. Speciálním lákadlem je silvestrovský zápas Detroit Red Wings – Boston Bruins, který na Nova Sport 1 Nova Action a Voyo odstartuje 31. 12. ve 23:05. David Pastrňák a jeho spoluhráči tak hokejovým fanouškům zpestří poslední chvíle roku i první chvíle toho nového. Hned na Nový rok večer přijde na řadu tradiční Winter Classic, zápas NHL pod širým nebem – tentokrát mezi týmy Seattle Kraken a Vegas Golden Knights.

Vánoční program NBA odstartuje v sobotu 23. prosince večerním zápasem New York Knicks proti Milwaukee Bucks. Stejní soupeři odstartují tradiční „NBA Christmas Day“ v pondělí 25. prosince od 18:05. Navážou na ně atraktivní souboje Denveru Nuggets proti Golden State Warriors a L.A. Lakers proti Boston Celtics – k vidění tak budou hvězdy jako Stephen Curry, Nikola Jokić a LeBron James. Na Silvestra startuje ve 21:05 souboj Washingtonu s Atlantou, poslední hodiny roku 2023 tak bude možné strávit i sledováním špičkového basketbalu.

Trávníky předních evropských klubů se zelenají i v prosinci a fotbalová nadílka bude také štědrá. O posledních dvou víkendech roku nabídnou stanice Nova Sport 3 a 4 kompletní dvě kola italské Serie A. Šlágry programu budou především zápasy AS Řím – Neapol 23. prosince a Juventus – AS Řím 30. prosince. Španělská LaLiga má 23. prosince odpoledne na programu dohrávku Atlético Madrid – Sevilla.

Související články

„Už nejsme malá země.“ Slovenské sebevědomí zvedl nečekaný hrdina

Slováci už se nepovažují za outsidery. Velkou zásluhu na tom má italský trenér Francesco Calzona. Máme pro vás pohled na novou éru tamější reprezentace přímo ze Slovenska od reportéra Lukáše Vráblíka.

Cesta na Euro

Koller mě dost urážel, vzpomíná na bundesligové souboje Gabriel

Petr Gabriel se pro deník Sport rozpovídal o své kariéře. Překvapivé vzpomínky přitom odvyprávěl na duely proti Janu Kollerovi.

Bundesliga

Anglie, Francie, nebo třeba Španělsko. Pokud Česko postoupí, půjde na favority

Pokud Česko zvládne středeční zápas s Tureckem a postoupí do osmifinále, dostane vítěze skupin B, C, nebo D. Lehcí soupeři to každopádně nejsou.

Euro 2024
Popup se zavře za 8s