Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

14. duben 2024
Dal dva góly a ten první dokonce přes víc jak půlku hřiště. I tak Brazilec Ewerton nemohl být úplně spokojený. Jeho Baník totiž jen remizoval s poslední Karvinou.
Spoluhráči gratulují Ewertonovi ke krásnému gólu. Karvinští nevěří.Foto: Profimedia

Byl to zápas, ve kterém se ostravský Baník mohl bodově výrazně osamostatnit na čtvrtém místě. S poslední Karvinou ale nakonec doma uhrál jen bod za remízu 2:2.

Potvrdil tak, že doma se mu v této sezoně nedaří, když v tabulce čistě domácí bilance je až desátý s pěti výhrami, čtyřmi remízami a pěti prohrami. Venku naopak patří k nejlepším a zachraňuje si tam sezonu.

Nejproduktivnějším hráčem Baníku je Brazilec Ewerton, který v Ostravě hostuje ze Slavie. A potvrdil to i dnes, když v 19. minutě poslal domácí do vedení 1:0 střelou z vlastní půle. Nevěřícně na to koukal nejen brankář hostů Dominik Holec…

Ewerton poslal Baník znovu do vedení i ve druhé půli, tentokrát z penalty. Ani tohle vedení Baník neuhlídal, a tak je po 28 kolech čtvrtý se čtyřbodovým náskokem na pátou Mladou Boleslav a o pět bodů víc má před šestým Slováckem.

Kdyby byl čtvrtý i na konci ligy, zahraje si v příští sezoně minimálně předkolo Konferenční ligy.