Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Čtvrtá sedmička v historii. Pokaždé u toho byli Němci

15. březen 2023
V play-off Ligy mistrů nikdy nikdo nevyhrál víc než 7:0. Připomeneme vám předchozí tři rekordní debakly.
Nejste první, kdo od nás dostal sedmičku. Kevin De Bruyne uklidňuje Kevina Kampla.Foto: Profimedia

Historických v úterý večer nebylo jen pět gólů Erlinga Haalanda. I samotný výsledek 7:0, kterým Manchester City vyprovodil z elitní soutěže Lipsko, je rekordní. Jde o vyrovnání nejvyšší výhry ve vyřazovací části novodobé Ligy mistrů, která se hraje od roku 1992. Včera se tak stalo počtvrté.

Pokaždé u toho byl německý tým (dvakrát jako vítěz, dvakrát jako poražený) a pokaždé k tomu došlo v osmifinále.

Třikrát u toho byl Pep Guardiola! Dvakrát s Manchesterem City, jednou s Bayernem. A ani jednou tým, který šel dál po sedmigólové kanonádě, Ligu mistrů nevyhrál.

To teď Citizens chtějí rozhodně změnit, když touží po svém prvním triumfu v elitní evropské soutěž. V pátek se dozví čtvrtfinálový los.

Sezona 2011/12: FC Bayern - FC Basilej 7:0 (3:0)

Bayern prohrál v prvním zápase v Basileji 1:0 a v odvetě za to švýcarský tým doslova ztrestal. Mario Gomez dal čtyři góly a ve druhém poločase čistý hattrick za 17 minut. Dvěma góly přispěl také Arjen Robben. Tým vedený Juppem Heynckesem pak vyřadil Olympique Marseille a Real Madrid, ale v domácím finále proti Chelsea mu zbyly oči pro pláč. Byl sice jednoznačně lepším týmem, ale Blues zvítězili na penalty poté, co Petr Čech už v prodloužení chytil penaltu Robbenovi.

Sezona 2014/15: FC Bayern - Šachtar Doněck 7:0 (2:0)

Bayern opět trestal outsidera za troufalý výsledek v prvním zápase (0:0). V Mnichově, tehdy ještě s Pepem Guardiolou v roli trenéra Bavorů, skórovalo šest různých střelců a Thomas Müller jediný dvakrát. Tentokrát Bayern skončil v semifinále na Barceloně (0:3 a 3:2), která ve finále zvítězila nad Juventusem (3:1).

Sezona 2018/19: Manchester City - Schalke 04 7:0 (3:0)

V součtu byl tohle největší rozdíl, celkově v obou zápasech 2:10, když Schalke už doma prohrálo 2:3. Bývalý hráč královskymodrých Leroy Sané neměl slitování a k fotbalovému svátku přispěl gólem i třemi asistencemi. Pepu Guardiolovi se však opět nepodařilo získat evropskou korunu. Ve čtvrtfinále Manchester City těsně nestačil na Tottenham, když tehdy ještě po výsledcích 1:0 a 3:4 pro kohouty rozhodly venkovní góly. Spurs došli do finále, kde prohráli s Liverpoolem (0:2).