Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Video: Oranžová pařba. Tihle fanoušci vám zlepší den

12. září 2023
Sdílejte:
Irsko zažilo oranžovou vlnu, když stovky fanoušků Nizozemska rozskákaly Dublin.
Nizozemští fanoušci se umí bavit. Ilustrační snímek.Foto: Profimedia

Jako fanoušek českého národního týmu se po matných výkonech a domácí remíze s Albánií nemáte moc čemu smát. Je ale příjemné vidět, že to mají jinde jinak.

A když odhlédneme od škodolibců, kteří se baví trablemi německého nároďáku, ukážeme si pro všechny pozitivně laděné na Nizozemce. Ti se na mezinárodních zápasech prostě baví.

Naposledy to předvedli v Dublinu před důležitou výhrou nad domácími Iry 2:1. Záběry z téhle fanouškovské párty jsou hitem sociálních sítí posledních dní. A není se co divit, autor tohoto textu na následující video v kanceláři poskakuje už druhý den.

V hlavě mu tahle veselá melodie ležela tak dlouho, že prostě musel najít, co to je za píseň. A v jednom twitterovém vlákně zjistil, že jde o jednu z oblíbených karnevalových pecek v Nizozemsku (Links Rechts od Snollebollekes). V dalším videu se tak můžete pokochat, jak to vypadá, když se na tuhle píseň rozjede zaplněný stadion.

A jestli vás zajímá i fotbal, tak dodejme, že Nizozemci mají za sebou stejně jako Češi čtyři kvalifikační zápasy o Euro 2024 a že po úvodní prohře 0:4 ve Francii třikrát vyhráli a v zářijovém okně kromě vítězství v Irsku připsali i důležitou domácí výhru 3:0 nad Řeckem, se kterým se zatím přetahují o druhé postupové místo ve skupině B.

Související články

Piquého tah králem. Španělský mistr světa vymýšlí fotbal pro mladé

Zájem o fotbal u mladých výrazně upadá. O pozornost se dnes uchází mnohonásobně víc aktivit, než tomu bylo kdy dřív. Jak jich tedy k fotbalu přivést víc, aby se u něj nenudili a dostali, na co jsou zvyklí ve zrychlené době? Podobnou otázku si nejspíš položil i Gerard Piqué. A vypadá to, že na ni alespoň částečně našel odpověď.

Přímák

Zeď jsem si v tréninku dával na sedm metrů. Fotbalový génius Panenka odkryl trumfy

Legenda s knírkem slaví v sobotu 2. prosince 75 let. Dopředu gratulujeme a při té příležitosti znovu zveřejňujeme velký bilanční rozhovor, který vyšel na začátku roku 2018 v tištěném Football Clubu. Je třeba i o tom, jak chtěl mladý Antonín Panenka do Sparty a klub ho nepustil nebo jak mistrovský trenér Tomáš Pospíchal v kabině ukazoval, že je šéf.

Legendy

Vysoké pokuty pro Spartu i Baník. Za zpoždění zápasu i zraněného hasiče

Duel Baníku se Spartou (0:1) z půlky dohru má teď dohru v podobě vysokých pokut pro oba kluby za chování některých fanoušků. Letenští vyfasovali od Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace pokutu 300 tisíc korun, Baník zaplatí za porušení povinnosti pořadatele 150 tisíc korun, navíc má na jeden zápas podmínečně uzavřenou část stadionu.

Zprávy
Popup se zavře za 8s
zavřít reklamu