Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Příště za to zaplatíte. Hradec půjde tvrdě proti pyrotechnice na novém stadionu

17. srpen 2023
Sdílejte:
Fotbalový klub z Hradce Králové vyslal jasný vzkaz ke svým fanouškům. Na svém stadionu nebude tolerovat pyrotechniku a za její používání je připraven tvrdě trestat.
Pyro při otvíračce nového stadionu v Hradci.Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Za použití pyrotechniky na úvodním utkání v nové aréně v Malšovicích byl FC Hradec Králové finančně potrestán. Disciplinární komise mu předepsala trest ve výši 60 tisíc korun.

„Pokutu v tomto případě, kdy se jednalo o výjimečnou událost pro celé město, zaplatí klub sám. Pro příště je však odhodlán viníky identifikovat a přísně trestat,“ uvedl FC Hradec Králové v prohlášení na svém webu.

Už od příštího domácího zápasu se Zlínem přistupuje k těmto incidentům s nulovou tolerancí. „U viníků zjistíme jejich totožnost a následně je přísně potrestáme,“ uvádí dál klubový web. Kamerový systém v nové aréně podle FCHK dokáže hříšníky detailně identifikovat. Klub pak může pokutu vymáhat na základě návštěvního řádu, kde je za pronesení pyrotechniky na stadion stanovená sankce ve výši 10 tisíc korun.

„FC Hradec Králové klade důraz na bezpečí návštěvníků nové arény při utkáních Votroků. Povinnost zajistit prostředí, do nějž se fanoušci budou rádi vracet, bere jako svůj prvořadý úkol. Z tohoto důvodu přistupuje k používání pyrotechniky s nulovou tolerancí u příznivců domácího celku i hostů. Rovněž vnímá incident, kdy došlo k zapalování ohně pod roztaženým choreem. Pakliže by se taková situace měla opakovat, zváží klub možnost zákazu těchto plachet,“ pokračuje prohlášení na klubovém webu.

Související články

Piquého tah králem. Španělský mistr světa vymýšlí fotbal pro mladé

Zájem o fotbal u mladých výrazně upadá. O pozornost se dnes uchází mnohonásobně víc aktivit, než tomu bylo kdy dřív. Jak jich tedy k fotbalu přivést víc, aby se u něj nenudili a dostali, na co jsou zvyklí ve zrychlené době? Podobnou otázku si nejspíš položil i Gerard Piqué. A vypadá to, že na ni alespoň částečně našel odpověď.

Přímák

Zeď jsem si v tréninku dával na sedm metrů. Fotbalový génius Panenka odkryl trumfy

Legenda s knírkem slaví v sobotu 2. prosince 75 let. Dopředu gratulujeme a při té příležitosti znovu zveřejňujeme velký bilanční rozhovor, který vyšel na začátku roku 2018 v tištěném Football Clubu. Je třeba i o tom, jak chtěl mladý Antonín Panenka do Sparty a klub ho nepustil nebo jak mistrovský trenér Tomáš Pospíchal v kabině ukazoval, že je šéf.

Legendy

Vysoké pokuty pro Spartu i Baník. Za zpoždění zápasu i zraněného hasiče

Duel Baníku se Spartou (0:1) z půlky dohru má teď dohru v podobě vysokých pokut pro oba kluby za chování některých fanoušků. Letenští vyfasovali od Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace pokutu 300 tisíc korun, Baník zaplatí za porušení povinnosti pořadatele 150 tisíc korun, navíc má na jeden zápas podmínečně uzavřenou část stadionu.

Zprávy
Popup se zavře za 8s
zavřít reklamu