Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Jeden naštvaný, druhý znovuzrozený. Co ukázal šlágr Premier League?

19. prosinec 2023
Skončí to debaklem jako minule? Dokáže Ten Hag překvapit? A bude to vůbec kvalitní zápas? Hit posledního víkendu mezi Liverpoolem a Manchesterem United nabídl hromadu střel, ale žádný gól. Přišel však nečekaně dobrý výkon jedné z obran a také výpad domácí hvězdy vůči hostujícímu brankáři.
34 střel a žádný gól.Foto: Profimedia

Nikdy neočekávejte od šlágru kola, že to bude dobrý fotbal. Zlaté pravidlo zkušených cyniků v neděli večer znovu potvrdilo svou platnost. Jistě, neplatí to vždy a za všech okolností. Rozhodně to však není nic výjimečného: Utkání na papíře vypadá atraktivně, celotýdenní mediální humbuk dává tušit, že nás čeká něco nepopsatelného – a pak přijde zápas, kterému byste stěží dali šest bodů z deseti. Ostatně se podívejte na většinu posledních pražských derby.

Zápas severoamerické MLS byl přerušený kvůli vniknutí na hřiště. Nejednalo se o exhibicionistu, ale o rozdováděného mývala, kterému se na hrací ploše líbilo a dlouho se nenechal chytit. Prohlédněte si komickou situaci.

Zábava

Nevíme, co se na nás žene. Změna klimatu zásadně ovlivní i fotbal

Nový FC podcast je o tom, jak změna klimatu přímo zasahuje do fotbalu a že kluby mohou výrazně pomoci s udržitelností života na planetě Zemi. V 55 minutách to rozebírají projektová manažerka Nadace Tipsport Zuzana Zděnková a klimatický reportér Jan Kaliba.

Zelená je tráva

Slavia vedla 2:0, když Jhon Mosquera na začátku druhé půle padl ve vápně k zemi. Sudí Karel Rouček pískl penaltu, pak se ale dlouho čekalo na přezkum VAR. Ten Roučkovi nakonec doporučil penaltu zrušit, což se také stalo. Souhlasíte s tímto rozhodnutím?